MODANIN PRENSİ ANILAN ATIL KUTOĞLU, ANKAMALL’DA MODASEVERLERLE BİR ARAYA GELDİ.

ANKAmall sağlık, moda ve müzik söyleşileri hız kesmeden devam ederken bu kez Atıl Kutoğlu Ankaralılarla bir araya geldi. Modaya dair her şeyin konuşulduğu söyleşide Kutoğlu, yeni kreasyon çalışmaları hakkında bilgi verirken dünyanın önemli moda merkezlerini de anlattı.
Hollywood starlarını, top modellerini ve dünya jet sosyetesinin önemli isimlerini giydiren Atıl Kutoğlu, çizgilerinde Türk motiflerinden esinlendiğinin altını çizerek şunları anlattı:
“Zengin bir kültür mozaiğimiz var. Bunu tekstile aktarmak çok yakışıyor. Çizgilerimde Türk motiflerinden esinleniyorum. Egzotik, farklı, Türk motiflerinin yansıtıldığı çizgim dünyada çok beğenildi. 9 yıldır New York Moda Haftası’na katılıyorum ve en iyi şekilde ülkemizin tanıtımını da yapmaya çalışıyorum. Viyana’da açtığımız butiklerimizde de bizi uzun yıllardır takip eden Avusturyalı ve Avrupalı modaseverlere yeni mekânlarda koleksiyonumuzu A’dan Z’ye sunuyoruz.”

“Türkiye’nin moda imajı değişti”
Eskiden Türk modası diye bir kavramın olmadığını ama son yıllarda bunun değiştiğini anlatan Kutoğlu, “Artık Türk modasını dünya tanıyor. Benim gibi arkadaşlarımın da çabalarıyla Türk modasını dünyaya gösterebiliyoruz. Ama daha fazla modacımız olmalı ve dünyaya açılmalı. Türkiye’nin moda alanında ilerlemesini istiyorum. Kültürde, sanatta, modada ilerlemek beni çok mutlu ediyor” diye konuştu.
“Başkent’te de moda haftası olmalı”
Kutoğlu, Türkiye’de modanın gelişiminden de bahsederek İstanbul Moda Haftasını çok önemli bulduğunu ifade etti ve mutlaka Ankara’nın da böyle organizasyonlara ihtiyacı olduğunu söyledi. Ankara’yı çok sevdiğini anlatan Kutoğlu, “Ankara’ya gelmek beni çok mutlu etti. ANKAmall’da, Anadolu’nun en büyük alışveriş merkezinde gördüklerim beni çok etkiledi. Ankara, önemli markalara da ev sahipliği yapıyor. Kesinlikle burada da moda haftası gibi etkinlikler yapılmalı’’ dedi.
“ANKAmall’da da Atıl Kutoğlu mağazası olabilir”

Bundan sonraki hedeflerini soran takipçisine “yenilik” cevabı veren Kutoğlu, “ Her sezon yenilik yapmak durumundasınız. Biz de yeni koleksiyonlarımıza devam edeceğiz. Belki ANKAmall’da da bir mağazamız olur. Ayrıca Atıl Kutoğlu parfümünü çıkarmak istiyorum. Bütün büyük markaların parfümleri var. Atıl Kutoğlu parfümü de olmalı.
Söyleşiler tam gaz devam edecek
Hafta içi hemen her gün bir ünlüyü ağırlayan ANKAmall, sağlık, moda, müzik söyleşilerine ara vermeden devam ediyor. Ankaralıların büyük ilgi gösterdiği söyleşiler 21 Kasım’da Şeyda Coşkun, 22 Kasım’da Ali-Aysun Kocatepe ve 23 Kasım’da Raşit Bağzıbağlı ile devam edecek.

Bir Cevap Yazın

Translate »
%d blogcu bunu beğendi: