BİR SONBAHAR DOLABINDA MUTLAKA OLMASI GEREKEN 9 PARÇA

 

Sıcak günleri yavaş yavaş geride bırakıp, sonbaharın karanlık, rüzgârlı havasına alışmaya çalışıyorsunuz. “Ne sıcak, ne soğuk…” diye söylenirken, güneşin kendini azıcık göstermesiyle ince giyip, soğuklar bastırınca da kazaklar giyiyor, ne yapacağınızı şaşırıyorsunuz. İşte size, kafa karışıklığınıza son verecek, sonbaharda dolabınızda vazgeçemeyeceğiniz 9 kıyafet önerisi…

 

Triko

Bazen çok sıcak, bazen çok soğuk… Kafaları karıştıran sonbahar günlerinde dolabınızı trikolarla donatmanızı tavsiye ediyoruz. Ne kalın, kaba kazak ne de incecik tişört… İşte tam olması gereken, triko… Üstelik her şeyin üstüne de uydurabilir, kolayca kullanabilirsiniz.

Denim Tulum

Çoğu kişinin sevdiği tulumların tam zamanı sonbahar! Gönül rahatlığıyla bir tane edinebilir ve birçok kombinle giyebilirsiniz. İster spor, isterseniz şık bir görünüme kavuşabilir, sonbahar günlerini tulumla geçirebilirsiniz.

Dar Elbiseler

Son zamanlarda sıkça tercih edilen üste yapışan elbiseler sonbaharın da gözdesi… Sonbahar aylarında genelde örgü ve kadife kumaş ile tercih edilse de ipek ve şifon kumaşlarla da seviliyor. Sonbaharda, dolabınızda bir tane dar elbise için yer ayırmalısınız.

Kadifeler

Kadife kumaş sonbaharın temsilcisi denebilir. Sonbahar aylarında ceketlerde kadife detaylar, kadife etekler, kadife elbiseler hatta son zamanların trendi kadife pantolonlar revaçta. Sonbahar kombinlerinizde kadife detaylara da yer vermeyi unutmayın.

Salaş Hırkalar

Uzun ya da kısa, kalın ya da ince hırkanın her hali sonbaharda tercih edilen parçalardandır. Son yılların trendi uzun hırkalar olsa da her tarz hırkayı kombininize uydurabilirsiniz. Salaş hırkalar genelde spor tarza uygun düşüncesi belirse de, şık kombininizi salaş bir hırkayla da tamamlayabilir, bir bütün oluşturabilirsiniz.

Aksesuarlar

Sonbaharın buğulu havasını aksesuarlarınızla dağıtın! Yüzük, küpe ve kolye kullanımınızı arttırın. Özellikle sonbaharın olmazsa olmazlar; fular ve şapkalar. Fular ve şapkalar, soğuktan korurken şık bir görünüme sahip olmanızı da sağlayacak. Yazın bitmesine rağmen gözlük âşıkları, sonbahar aylarında çeşit çeşit güneş gözlükleriyle de kombinlerine renk katabilir.

Kot ceket-Deri ceket

Kıyasıya yarışan bu iki cekete sonbahar dolabınızda yer açın! Sizi hem soğuktan koruyacak, hem de spor bir görünüme sahip olmanızı sağlayacak kot ceket ve her rengiyle sizi şık gösterecek deri ceketlerden mutlaka birer tane sahip olmalısınız. Ne mont kadar soğuk, ne hırkayla çıkabileceğiniz kadar sıcak bir gün için iki kurtarıcı ceket şart!

Büyük Çantalar

Sonbahar aylarında çanta tercihiniz büyük olmalı. Aksesuarlarınızı, belki şemsiyenizi de kolay taşımanız adına büyük çantalar sonbahar aylarında daha avantajlı ve moda. Yani küçük çantalarınızın yerini büyük çantaların alma vakti geldi.

Çizmeler

Çeşit çeşit çizmeler sonbaharın ilk soğuğu ve yağmuruyla dolapları süsler. Son yılların modası olan topuklu kısa çizmeler, genç, yaşlı herkes tarafından çok sevilerek kullanılıyor. Uzun ya da kısa, topuklu ya da düz mutlaka dolabınıza bir çizme eklemenizi öneririz.

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: hürriyet.com.tr

Bir Cevap Yazın

Translate »
%d blogcu bunu beğendi: