DETOKS ETKİLİ MUHTEŞEM 5 GIDA

 1.Badem

Badem içerdiği protein bakımından kan şekerini dengelemeye yarar ve kalın bağırsaktaki zararlı atıkları yok eder. Aynı zamanda lif, magnezyum ve kalsiyum içeren bademi diyetimizden eksik etmemekte fayda var.

2. Keten Tohumu 

Omega 3 ve omega 6 yağ asitlerini içeren keten tohumu antioksidan etkiye sahiptir.Kolesterolü dengelemeye yardım eder ve kan dolaşımını hızlandırır.Ayrıca böbreklerde görülen iltihaplanmaların çabuk iyileşmesine yardım eder, eklemlerde oluşan şişkinliklere yada eklem ağrılarına da fayda sağlar.

3.Ananas

İnsan vücudu için gerekli olan vitaminlerin hepsi mevcuttur. Ayrıca mineral bakımından da oldukça zengindir. İçerdiği protein mayası sayesinde yiyeceklerdeki proteini çözer. Özellikle de  etin sindirilmesinde etkilidir. Bu etkilerinden dolayı  sindirim sistemine doğrudan etki yapar ve mide çalışmasını hızlandırır. Bağırsakların temizlenmesini yardımcı olur.

4.Elma

Önemli bir  A, E, B6, C, K vitamin kaynağıdır, bunun yanında yüksek miktarda potasyum ve çeşitli mineralleri içeren su içerir. İçerdiği besin, vitamin ve elementler yardımıyla vücudu güçlendirir ve hastalıklarla mücadelede yardımcı olur.

5. Sarımsak

Hem sofraların vazgeçilmez bir yiyeceği olarak, hem de çeşitli hastalıklar için faydalı olan sarımsak, bedenin bağışıklık sistemini uyarır yani antibiyotiklere benzer etkiler yaparak bedendeki enfeksiyonlara karşı savaşır.Bu bağlamda nezle, soğuk algınlığı, uçuk, mide, bağırsak ve mantar iltihapları, arpacık gibi bakteri, virüs ve mantarların oluşturduğu enfeksiyonlarla savaşır.

Bir Cevap Yazın

Translate »
%d blogcu bunu beğendi: