DOĞAL YOLLARLA KAŞ KALINLAŞTIRMA YÖNTEMLERİ

Kaşlarınızı kalınlaştırmak için güzellik salonlarına gitmenize gerek yok. Doğal kaş kalınlaştırma yöntemleriyle de evde kaşlarınızı uzatabilirsiniz…

Tatlı badem yağı: Tatlı badem yağı, kaş ve kirpiklerinizin daha gür gözükmesi için harika bir yöntem. Boş bir rimel kutusuna damlatacağınız bir iki damla tatlı badem yağı ile gece yatarken kaşlarınızı tararsanız etkisini kısa zamanda göreceksiniz.

Yumurta sarısı: Tıpkı saçlarda olduğu gibi kaşlarda da bulunan keratin, yumurtanın içerdiği yüksek protein ile besleniyor ve bu da kaşların daha hızlı ve sağlıklı uzamasını sağlıyor. Yumurta sarısını kaşınıza bir kulak pamuğu ile sürüp en fazla 20 dakika beklettikten sonra soğuk suyla durulayın.

Hint yağı: Hint yağı, zengin besin değerleri sayesinde kaşlarınızın köklerini besleyerek hızla uzamasını sağlar. Üstelik kaş çıkmayan bölgelerde de etki gösterir. Hint yağını kaşlarınıza ve kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. Hint yağı ile kaşlarınıza birkaç dakika masaj yapın ve gece boyunca bekletin.

Aloe vera: Aloe vera kaşlarınızın köklerini güçlendirecek ve daha hızlı uzamasını sağlamakla kalmayıp, cildinizi de yumuşatacak. Doğal yağların alerjik etkileri için lütfen doktorunuza danışın.

Bir Cevap Yazın

Translate »
%d blogcu bunu beğendi: