OFİS ÇEKMECESİNDEN KİLO ANALİZİ

Zulacılığın business hali, çalışma masamızın kalbi… Karşınızda masa başı çalışanların göz bebeği: Ofis çekmecesi!

Uzun sürmesi muhtemel görülen toplantı öncesinde, toplantıya girdiğimizde edilen ikramlar ya da yoğun iş temposundan uzaklaşmak amaçlı verdiğimiz küçük molalarda bir şeyler atıştırmayı hepimiz severiz. Bu nedenledir ki birçoğumuzun çekmecesini açsak içerisinden neler çıkar kim bilir…  Muhtemelen sağlıklı atıştırmalık neredeyse yok denilecek kadar azdır. Ancak ofis çekmeceleri artık kilolarımızı da ele vermeye başladı.

İki tür ofis çekmecesi Bu yazımda size 2 tür ofis çekmesinden bahsedeceğim. Birisi çikolatalar, krakerler, bisküviler, kekler, gofretler, şekerlemelerle dolu bol kalorili bir çekmece… Diğeri ise sağlıklı atıştırmalık diye adlandırılan kuruyemişlerin halay başı olduğu ardından sunta tadında olan form bisküvilerin geldiği ve bu halayın sonunda yer alan şekersiz kuru meyvelerin bulunduğu benim ve benim gibilerin uzak durduğu çekmeceler… Belli mi olur işiniz uzun sürer, öğle yemeğine çıkamazsınız ya da akşamüstü acıkmaya başlarsınız… Her ne olursa olsun ofis çekmesi atıştırmalıkları candır.

Kalori deposu ofis çekmecesi Ofis çekmecelerinin kilolarımızı ele verdiğini söylemiştik… Şimdi gelelim kalori deposu ofis çekmecesinin sahibine… Bu kişiler genelde 70 kilo ve üzeri kişilerdir. Göbek bölgelerinin yağlanmış olma ihtimali çok yüksektir. Kalçaları da sağa – sola yayılmıştır ve selülitleri oldukça fazladır 🙂 Ancak burada şuna da değinmeden geçemeyeceğim. Bu çikolataları, kekleri, şekerlemeleri bir güzel gömüp ona rağmen kilo almayan Sinsirellalar da ne yazık ki mevcut. Biz mutlu tombullar olarak içinde kurt dolaşan bu sinsileri görmezden gelerek ve ofis çekmecemizi kalori deposu haline getirmeye devam ediyoruz.

Çekmecemde kalorili ne bulundurabilirim diye düşünen, ancak aklına gelmeyen tombul arkadaşlarıma da bir sonraki yazımda önerilerde bulunacağım, hiç merak etmesinler…

Sağlıklı atıştırmalıklar Bir diğer ofis çekmecesi türü de sağlıklı atıştırmalıklarla dolu pek çok kişinin uzak durduğu, içerisinde ayda yılda bir lezzetli şeylerin çıktığı çekmece türü. Bu çekmece sahipleri kendi içerisinde de ikiye ayrılır. Birincisi gerçekten yemek istemediği için abur cuburlardan uzak duran ve bu lezzetsiz atıştırmalıkları seven, genelde 60 kilo ve altında olan kişiler… Diğeri ise çikolataların, cipslerin hayalini kurarken bir yandan da zayıflamak için yanıp tutuşan ve bu nedenle el mahkum bir şekilde kuruyemişlere, suntalara ve meyvelere yönelen hanım kızlarımız… Bu hanımlar için net bir kilo vermek oldukça zor.  Çünkü eğer azmeder de o atıştırmalıkları yemeye devam eder ve güzelim çikolatalardan uzak dururlarsa kilo vereceği aşikâr.

Yesem de kilo almıyorum! Sonuç olarak; eğer kilolu iseniz ve çevrenize zayıflamaya çalışıyorum izlenimi vermek istiyorsanız marketlerde bu konuda size yardımcı olacak çeşitli lezzetsiz atıştırmalık bulunuyor. Ancak zayıfsanız ve “Ay ben yesem de kilo almıyorum” diyerek gezen, çevredekilerin psikolojisini bozanlardansanız biz tombul ama mutlular sizi de yiyeceğiz…

Bir Cevap Yazın

Translate »
%d blogcu bunu beğendi: