BU AY KENDİNİZE KOYDUĞUNUZ HEDEFLER GERÇEK OLACAK

11 Ocak itibari ile Merkür artık Oğlak burcunda seyahat ediyor ve 31 Ocak tarihine kadar bu burçta seyahatine devam edecek. Bu dönemde bir konuya odaklanarak planlama yapabilir ve geleceğe yönelik hedeflerinize odaklanabilirsiniz.

İletişim, haberleşme, düşünce tarzımızı, yolculukları ve ticaret bağlantılarını sembolize eden Merkür Oğlak burcuna geçtiğinde Oğlak burcunun temsil ettiği yapısalcılığı ve metotlu düşünmeyi, gerçekçi, otoriter, odaklı ve ciddi bir bakış açısını destekler. Bir konuya odaklanarak planlama yapmak, bütçe çıkarmak, beyin gücünüzü ortaya koyarak verimliliğinizi artırarak gelecek hedeflerinize odaklanma konusunda gücünüzü artıracaktır. Merkür Oğlak’ta sınırlamalar koyabilen, zaman yönetimini iyi yapan, mesleki uzmanlığını ve otoritesini işine yansıtan ve kendine güvenini yansıtan düşünceler ortaya koyarak her alanda tedbirli ama hırslı bir biçimde başarıyı yakalayabilecek yeteneklere sahip olmayı ifade eder. Siz de bu dönemde iş ve kariyer konularına, finansal ve yatırım alanlarına bu perspektif ile yaklaşabilirsiniz. Tarihe, geleneksel kültürlere ilginiz varsa, yapı ve inşaat konusunda planlarınız varsa, yeni düşüncelere bir form bulmak ve sağlam bir yapı oluşturmak yönünde hedefleriniz varsa bu süreçte kolaylıkla işlerinizde ilerleyebilir ve somut sonuçlar elde edebilirsiniz.

Bu dönemde fikirleriniz, düşünceleriniz alacağınız kararlar daha gerçekçi ve ayakları yere sağlam basan bir biçimde olacaktır. Tüm kararlar sorumluluk bilinci ile alınır ve uygulanır. Kendimizi ifade ediş şeklimiz gayet kesin ve net olur. Hiçbir yoruma mahal vermez. Bu dönemde daha çok parasal konulara, yatırım araçlarına, kariyer planlaması üzerine araştırmalar yapılabilir. Tam olarak kendimize hedef koyma ve stratejiler belirleme dönemidir. Bu dönem kendimize parasal hedefler koyup harekete geçebiliriz. Gerçi bu dönem karar verme mekanizması biraz yavaş işler ama sağlam kararlar veririz. Bu dönemin olası kötü yanları ise aşırı gerçekçi olmak, negatifi düşünmeye eğilimli olmak, her şeyi zihinsel anlamda kontrol etmeye çalışmak, dar görüşlü olmak ve de kimseye güvenmemek olabilir.

Kaynak: sozcu.com.tr

Bir Cevap Yazın

Translate »
%d blogcu bunu beğendi: