YOĞUN İSTEK ÜZERİNE LUDOVİCO EİNAUDİ TEKRAR ZORLU PSM’DE

6 Şubat konserinin biletleri kısa sürede tükenen, günümüzün en değerli besteci ve piyanistlerinden biri sayılan Ludovico Einaudi’nin yoğun istek üzerine eklenen 5 Şubat tarihli konserinin biletleri satışa çıktı!

Klasik müzik ve deneysel müziğin yaşayan en büyük temsilcilerinden Ludovico Einaudi, 1996 yılında solo performanslarından oluşan ilk koleksiyonunu yayımladıktan sonra Avrupa’nın en çok satan piyanist ve bestecilerinden biri haline geldi. Özellikle, “Eden Roc” ve “I Giorni” albümleriyle müzik dünyasının beğenisini toplayan İtalyan sanatçı, uzun yıllar boyunca listelerin üst sıralarındaki yerini korudu.

“This is England”, “The Intouchables” ve “Mommy” gibi birçok sevilen filmin müziklerine de imza atan Einaudi, “Una Mattina”, “Diario Mali” albümlerinin ardından, yedinci stüdyo albümü “Divenire” için Liverpool Kraliyet Filarmoni Orkestrası’yla yaptığı işbirliğiyle dikkatleri üzerine çekti. 2009 yılında yayımlanan “Nightbook” ile minimalist elementlere ağırlık veren müzisyen, 2013 yılında Verona yakınlarında bir manastırda kaydettiği eşsiz albümü “In a Time Lapse”i sevenleriyle buluşturdu.

Eunaudi’nin klasik Yunan felsefesinden, elementlerden, Kadinsky’den, sanatın manevi unsurları ve sorumluluklarından izler taşıyan son albümü “Elements”, sanatçının birlikte çok uzun ve nitelikli zaman geçirdiği Berio’ya bir saygı duruşu niteliğinde.

Klasik müziği benzersiz yorumuyla bambaşka boyutlara taşıyan Ludovico Einaudi, 5 ve 6 Şubat tarihlerinde Zorlu PSM Ana Tiyatro’da olacak. 5 Şubat tarihi biletleri, www.zorlupsm.com, www.biletix.com adreslerinde ve Zorlu PSM gişelerinde satışta.

Bir Cevap Yazın

Translate »
%d blogcu bunu beğendi: