İHSAN ŞURDUM “İZ” SERGİSİYLE F SANAT GALERİ’DE

Yıllarını resim sanatına adamış, gizemli kalmış usta sanatçı İhsan Şurdum’un resim sergisi Nişantaşı’nda F Sanat Galeri’de sanatseverlerle buluşuyor.

1949 yılından bugüne birçok karma sergiye katılan, eserleri başta müze koleksiyonları olmak üzere birçok özel koleksiyonda bulunan uzman restoratör ve ressam İhsan Şurdum’un resim sergisi “İYİLİK İÇİN SANAT DERNEĞİ”’nin desteğiyle 7 Şubat Çarşamba günü F Sanat Galeri’de sanatseverlerle buluşuyor.

Haşim Nur Gürel İhsan Şurdum için “Sığ Sularda Sanat ve Siyaset” adlı kitabında şöyle bahseder:

“Titiz bir pentürustalığı’nın peşinde, en yetkine ulaşabilmeyi kovalarken resmini tanıtmayı ikinci plana attığından veya belki de ‘özelliği saklılık olan bir resmin’ gizemli ‘saklı ustası’ olma rolünü benimsediğinden kendini bunca yıldır geri planda tutmayı başarmış usta bir ressam” der,

İhsan Şurdum’a. 7 Şubat’ta açılışı olacak bu sergi ile bu gizemli kapıyı, İyilik İçin Sanat Derneği ile birlikte sanatseverlere açıyoruz. 7 Şubat – 24 Şubat 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek olan İhsan Şurdum’un resim sergisinden elde edilecek gelirin bir bölümü genç sanatçıların eğitimini destekleyen projeler üreten İyilik İçin Sanat Derneği’ne bağışlanacak.

İyilik İçin Sanat Derneği; Türkiye’de sanat ortamının gelişimine katkıda bulunmak, genç sanatçıların eğitimini desteklemek, uluslararası platformlarda Türkiye’nin sanatçılarıyla yer almasını sağlamak amacıyla hiçbir maddi menfaat beklentisi olmayan sanata gönül vermiş kadınların öncülüğünde kurulmuştur ve faaliyetlerini sürdürmektedir.

 Program:

Kokteyl: 7 Şubat 2018 Çarşamba Saat:16:00 -20:00
Sergi tarihi ve saatleri: 07.02.2018-24.02.2018
Pazar günü hariç haftanın her günü 10:00 – 18:30 saatleri arasında galeri açıktır.

Bir Cevap Yazın

Translate »
%d blogcu bunu beğendi: