SAÇINIZ TARZINIZ OLSUN

Sürekli farklı şeyler deneyerek tarz olmayı, rahat olmayı en iyi biz kadınlar biliriz.Saçlarınızda da alışılmışın dışında modeller denemeyi seviyorsanız, birbirinden güzelörgü stillerini kullanabilir ve dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Kullanımı rahat olan bu örgü modellerini hem gündüz hem de gece herhangi bir davet içintercih edebilirsiniz.

1.BalıkSırtı Örgü

Başın tepe noktası ile gözbebeklerinin arasında kalan bölümden, bir tutam saç alın. Tutamı, üç eşit parçaya bölüp bir iki defa düz örün. Elinizdeki tutamlara kenarlardan saç ekleyerek örgüye devam edin. Düz örgü yapın ve saçın tamamını örgüye kattıktan sonra düz örgüyle devam edin ve saç ucuna toka takarak örgüyü bitirin.

2.Hollanda Örgü

Saçı güzelce tarayarak işleme başlayın.Saçınız, kuru veya su ile ıslatılmış şekilde hafif nemli olabilir.Başınızın üst kısmından bir tutam saçı ayırın. Sol, orta ve sağ bölüm olmak üzere saçı üç kısma ayırın. Sağ tutamı, ortadaki saç tutamının altına alın.Ardından, sol tutamı yine ortadaki saç tutamının altına alın. Bir sağ, bir sol olmak üzere bir örnek saçınızı örün.

 

3.Şelale Örgü

Saçı tutamlara ayırın, şelale örgü yapacağınız bölgeden yan yana üç tutam alıp bir sıra düz örgü yapın.Ortadaki tutamı serbest ve sağ tarafa geçirip örmeden bırakın. Bu tutamın yerine sağ tarafta bulunan saçlardan bir tutam alıp örgüye dahil edin.Sol taraftan saç alınve sol taraftaki saçları balıksırtı örer gibi örgüye ilave ederek devam edin.Kenarlardaki saçlar bitince düz örgüye geçin.Örgü istediğiniz uzunluğa erişince, saç tokasıyla saça tutturarak ya da saç lastiğiyle bağlayarak örgüyü tamamlayın.

4.Fransız Örgü

İlk önce saçlarınıza rahat şekil verebilmek için tüm saçınızı nazikçe tarayın.Hatta az miktarda, durulanmayan bakım kremi veya bakım spreyi uygulayıp daha kolay şekil verebilirsiniz. İkinci adım olarak, saçınızı geriye doğru tarayıp, tam orta noktasından bir tutam alın. Ardından bu tutamın her iki yanından birer tutam daha alın ve bu tutamları birbirinin üzerine gelecek şekilde örmeye başlayın. İkinci adımdan sonra bir sağ kısımdan, bir sol kısımdan tutamları örgüye katarak örmeye

Bir Cevap Yazın

Translate »
%d blogcu bunu beğendi: