AYA GALLERY VE 7.RESİM MÜZAYEDESİ

AYA GALLERY VE 7.RESİM MÜZAYEDESİ


Park Dedeman Levent’te Türk Ve Yabancı Ressamlara Ait 50 Eser, Aya Gallery’nin Gerçekleştirdiği Müzayede İle Satıldı.Park Dedeman Levent’te gerçekleşen 7.RESİM MÜZAYEDESİ, AYA Gallery’ nin misyon olarak üstlendiği boş duvarları orijinallerle buluşturma fikri çerçevesinde gerçekleşti. Modern hayatın merkezinde yer alan otellerde galerilerini açan AYA Gallery -Müzayede Evi, yerel ve yabancı ressamlardan yaptığı seçkiler ile özgün ve eşsiz eserleri herkese ulaştırmayı hedefliyor.


Türkiye’nin ilk yabancı ve kadın müzayede yöneticisi olan AYA Gallery küratörü ,Yuliya Ergene’nin yönettiği ve 31 Mart Cumartesi günü Park Dedeman Levent Oteli’nde gerçekleşen 7. Resim Müzayedesi’nde 50 lot satışa sunuldu.


Koleksiyonerliğe adım atmak ve ilerlemek için müzayedelerin çok uygun olduğunu söyleyen Ergene; “7.sini düzenlemiş olduğumuz müzayedemizden inanılmaz mutluluk duyuyoruz, açık arttırma heyecanına ortak olmak ve bu keyifli anlara eşlik etmek için bütün sanatseverleri müzayedelerimize bekliyoruz” dedi.

Orijinal ve özgün eserleriyle,2018 yılı içerisinde yeni açılış ve müzayedelere ev sahipliği yapacak olan AYA Gallery sanatı sizlere hediye etmeye devam edecek.


Sanat Dünyasında Türkiye’nin Picasso’su olarak bilinen ancak özgün bir üluba sahip resim ve heykel sanatcısı İsmet Bilen’de Müzayede izleyen sanatcılar arasındaydı.

Sanat camiamıza kazandırdığı Kuzeyli ressamlarla tanınan AYA Gallery, Park Dedeman Levent bünyesinde organize ettiği galeri alanında düzenli sanat sergileri ve müzayedeler gerçekleştirmektedir. Portföyünde bulunan 50’ye yakın sanatçının eserlerini, ‘KALEYDOSKOP by AYA’ markasıyla düzenlediği karma seçkilerle ve ayrıca solo sergilerle sunan AYA Gallery, modern hayatın vazgeçilmez yaşam merkezleri olan otellere sanat galerileri kurarak, şehrin hızlı temposundan uzaklaşmadan güzelliklere yaklaşmanızı mümkün kılıyor. Daha önce plastik sanatları hayatına katmamış insanları resim sanatı ile tanıştırıyor, boş duvarları orijinallerle buluşturuyor.

 Misyonu sadece toplumlar arasında sanat köprüsü inşa etmek değil, aynı zamanda sanat ve toplum arasındaki incelmiş bağları kuvvetlendirmek. Yarının büyüklerine düşlerini kaybetmemeleri için güç vermek de severek yaptıkları işlerden…


yilmazparlar@yahoo.com

Bir Cevap Yazın

Translate »
%d blogcu bunu beğendi: