SAĞLIKLI BİR CİLT İÇİN PH 5.5!

Cildin sağlıklı ve güzel olması için, pH dengesini korumak gerektiğini belirten Sebamed Medikal-Bilim Departmanı Başkanı Dr. Arens-Corell “pH değeri 5.5 olan cildin doğal koruyucu tabakası nem kaybını önlüyor ve cildi çevresel etkilere karşı koruyor” diyor.

Konu sağlık olunca, asıl önemli olan doğru dengeyi korumak. Dengeli beslenme, dengeli egzersiz, hatta iş ve özel yaşam arasında doğru dengeyi tutturmak da önemli. Elbette bu formül cildin sağlığı söz konusu olunca da geçerli. Cildimizin de ihtiyacı olan denge, pH dengesi. Sağlıklı cildin pH değeri de 5.5.

Sebamed Medikal-Bilim Departmanı Başkanı Dr. Michaela Arens-Corell şöyle diyor: “Sağlıklı cildin doğal koruyucu tabakasının pH değeri 5.5. Bebeklerde, yetişkinlerde ve yaşlılarda da bu böyle. Bu doğal koruyucu tabaka; pH 5.5 değeri sayesinde, ciltteki yararlı bakteriler için ideal fiziksel ortamı sağlıyor, hastalığa yol açan bakterilerin üremesini ise engelliyor. Ayrıca, cildi nem kaybına ve zararlı çevresel etkilere karşı koruyor.”

CİLDİN NORMAL PH DEĞERİNE DÖNMESİ ÜÇ SAAT ALIYOR

Dr. Michaela Arens-Corell’in yapmış olduğu açıklamaya göre “Cildin doğal koruyucu tabakası, cildin pH değeriyle uyumlu olmayan ürünler kullanıldığında, tampon görevi görüyor; ancak yetişkinlerde bile, sabun gibi sıradan ürünler uygulandıktan sonra cildin normal pH değerine dönmesi yaklaşık üç saat alıyor. pH 5.5 olmayan ürünler sık kullanıldığında ise cilt dengesini bulmakta zorlanıyor ve dış etkenlere karşı savunmasız hale geliyor.

Yaştan ve cinsiyetten bağımsız olarak cildin düzenli aralıklarla temizlenmeye ve bakım uygulanmasına ihtiyacı vardır. Ancak bu işlemler yapılırken hassas davranmak, cildin doğal koruyucu tabakasını bozmayacak ürünler kullanmak gerekiyor. Cildi doğru şekilde temizlemek sağlığını korumasına yardımcı olurken, pH değeri uyumlu olmayan ürünler kullanmak cildin kurumasına ve tahriş olmasına yol açabiliyor.

Sebamed ürünleri, pH 5.5 değeri ile cildin doğal koruyucu tabakasını sağlıklı tutarak enfeksiyonlara, alerjiye ve tahrişe karşı etkin bir koruma sağlıyor. Birçok klinik çalışmada pH 5.5 değerinin cilde yüksek tolerans ve etkinlik sağladığı kanıtlanmış olup, pH 5.5 değerindeki ürünlerin kullanımının sadece yetişkinler için değil, bebeklerde de oldukça kritik olduğunun altı çiziliyor.

Omega Pharma, Perrigo Türkiye Hakkında

Global sağlık ürünleri şirketi Perrigo bünyesinde bulunan Omega Pharma 1987’de kuruldu. 35 ülkede, lider reçetesiz ilaç ve kişisel bakım markalarıyla insan sağlığına ve bilime hizmet eden Omega Pharma, Türkiye’de 2009’dan bu yana dermokozmetik, kilo yönetimi, bitlenme, el ve ayak sağlığı, depilasyon, deodorant, gebelik ve ovülasyon testi gibi alanlarda faaliyet gösteriyor.

Müşterilerine ve tüketicilere kaliteli ve ulaşılabilir sağlık ürünleri (Quality Affordable Healthcare Products®) sunan, 1887’de ev yapımı ilaçlar için ambalaj üreterek faaliyete başlayan Perrigo, bugün dünyanın en büyük reçetesiz ilaç üreticilerinden biri.Şirket ayrıca Dünya’nın önde gelen reçeteli topikal ilaç üreticileri arasında yer alıyor. Merkezi İrlanda’da bulunan Perrigo ağırlıklı olarak Kuzey Amerika ve Avrupa’da, ayrıca Avustralya ve Çin dahil olmak üzere pek çok başka pazarda satış yapıyor.

Bir Cevap Yazın

Translate »
%d blogcu bunu beğendi: