YAZA ÖZEL PRATİK COOK MUTFAK ÇÖZÜMLERİ

Yaz aylarına girdiğimiz bu günlerde herkesin kolaylıkla hayata geçirebileceği pratik çözümler, hızla akıp giden yaşantımızda en ihtiyaç duyduğumuz zamanı verimli kullanmak açısından büyük önem taşıyor. 

Gökhan Tiritoğlu, bu çözümlerden birkaç tanesini mutfak dostları için sıraladı.

Cook çöp poşetini vakumlu saklama poşetine dönüştürün.

Şimdi anlatacağım çözüm yaz tatiline çıkarken eşyalarını bavullarına sığdıramayanlar için… Tatile çıkmak çok güzel ama o kadar kıyafeti bavula nasıl sığdıracağım’’ diye düşündüğünüze eminim. Cook çöp poşetini ister seyahatlerde bavula çok eşya sığdırmak, ister yazlık veya kışlıklarınızı saklarken derli toplu olmalarını sağlamak ve yerden tasarruf etmek için kullanabilirsiniz. COOK çöp poşetini yere serip, içine saklayacağınız giyeceklerinizi güzelce katlayarak yerleştirin. Poşeti doldurduktan sonra ağzını 4-5 cm açıklık kalacak şekilde katlayıp güzelce bantlayın. Kalan açıklıktan süpürgenin borusunu sokup poşetin havasını iyice çekin, geri kalan açıklığı hızlıca kapatıp bantlayın. Hacmi küçülen poşeti artık rahatlıkla yerleştirebilirsiniz.

Su tüketiminizi artırabilirsiniz

Özellikle yaz aylarında günde 2-3 litre su tüketmemiz gerektiğini bilmeyen yok sanırım. Su tüketimi konusunda sıkıntı yaşıyorsanız, suyun içerisine ekleyebileceğiniz nane yaprakları, limon dilimleri ve sevdiğiniz yaz meyveleri ile de su tüketiminizi arttırabilirsiniz. Çilek, limon, portakal… Tek yapmanız gereken yiyeceklerinizi taze tutan Cook Buzdolabı poşetine sevdiğiniz meyveleri koyarak dondurucuya kaldırmanız.

Gelsin buzlu çaylar

Hemen hepimizin evinde kahvaltı da çay, vazgeçilmezimiz.Yazın içinizi ferahlatacak bir başka tarifimiz de ev yapımı buzlu çay. Kahvaltıdan kalan çayınızı bir sürahiye alın, Dolabınızdan daha önce dondurulmuş Cook buztorbalarındaki küplerden, istediğiniz kadarını sürahiye ekleyerek karıştırın. Buzlar eridiğinde içerisine bal, şeker veya tatlandırıcınızı ekleyin ve buzdolabına kaldırın. Gün içerisinde hazır buzlu çayınızı bardaklarınıza alırken buz ve taze nane yapraklarıyla süsleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Translate »
%d blogcu bunu beğendi: