BEDENİNİZE FAZLA YÜKLENMEDEN SAĞLIKLI KALIN

Nefes koçluğu sisteminin yaratıcısı NEVŞAH F. KARAMEHMET, zayıflamak isteyenlere, “Önce doğal nefes almayı öğrenin!” diyor.

Tüm canlıların yaşam kaynağı olan “nefes” ve dünyadaki en etkin, doğal ve temel sağlık terapisi yöntemlerinden olan “doğal nefes almak” ve “nefes koçluğu”, Nefes Uzmanı Nevşah F. Karamehmet’in tavsiyeleriyle önemini yeniden artırıyor. “Nefesimiz açık olmadığı müddetçe ne cildimiz, ne diğer hücrelerimiz, ne de organlarımız kendini yenileyebiliyor. Bu nedenle hepimiz öncelikle nefesimizi açık tutmalıyız” diyen Nefes Uzmanı Nevşah F. Karamehmet, “cilt bakımı, fitness, fiziksel güzellik için neler yapmalıyız?” sorusunun cevabını veriyor.

Karamehmet, tüm sporların sadece sağlıklı, dinç ve fit kalmak için değil, beden farkındalığını artırmak, kas gelişimine ve korunmasına faydalı olmak için de yapıldığını ifade ediyor. Nefes Uzmanı Nevşah F. Karamehmet’in bu amaçla kendi yaptığı sporlar, “vinyasa yoga, pilates, anti gravity, yürüyüş, tenis, yüzme, kayak, su sporları ve at binmek…”

 

Beden ve zihin güzelliği için tamamen doğallaşın

Nefes Uzmanı Nevşah F. Karamehmet, fit kalmak, beden sağlığını korumak, dinç ve genç kalmak için açık bir nefese sahip kişilerin yararlanabileceği sistemleri de açıklıyor. Beden sağlığı kadar cilt sağlığının da önemine inanan ünlü nefes uzmanı, hamam, sauna, masaj ve cilt bakımını kendi hayatının vazgeçilmezine koyarken, kozmetik ürünlerini asla tercih etmediğinin altını çiziyor.

 

Acil servisleri en çok işlevsiz nefes alanlar arıyor!

Nefes Uzmanı Nevşah F. Karamehmet, nefesin bir davranış biçimi olduğunu, solunum sistemimizi ve genel sağlığımızı nasıl etkilediğini araştırırken, bu konuda bugüne kadar yapılmış araştırma ve çalışmalar içerisinde en dikkat çekici olanının, ABD’de 911, yani acil servisi arayan kişiler üzerinde yapılan olduğunu söylüyor. Amerika’da acil servisi arayan hastaların yüzde 90’ının disfonksiyonel (işlevsel olmayan) nefes alışkanlıkları olduğu, yaşadıkları kalp sıkışması, baş dönmesi, daralma, panik atak, anksiyete, heyecan, el ayak uyuşmaları, şiddetli baş ağrısı, hafıza kaybı gibi semptomların disfonksiyonel nefes alışkanlıkları sebebiyle oluşan hipokapni durumu sebebiyle ortaya çıktığının tespit edildiğini ifade ediyor.

Karamehmet; “Yani birçoğumuzun yaşadığı sağlık problemlerinin çoğunluğu, sadece yanlış nefes alışkanlıkları sebebiyle olabilir ve bu durum göz ardı ediliyor” diyor.

Kariyerini doktorlara, bilim adamlarına, hastalık teşhisi koyan kişilere ‘’ÖNCE NEFESE BAKIN!’’ demeye adayan Nevşah F. Karamehmet, son dönemde New York Sağlık Bakanlığı’nın bu konuda başlattığı projesinde yer alarak, birçok okulda ‘’disfonksiyonel nefes alışkanlıklarının tespiti ve yeni, fonksiyonel alışkanlıkların öğrenilmesinin önemi’’ üzerine eğitimler veriyor, öğrenci ve öğretmenleri eğitiyor.

Bir Cevap Yazın

Translate »
%d blogcu bunu beğendi: