RAİSA&VANESSA’DAN “BUTTERFLY EFFECT”

Türk Modasının yenilikçi temsilcilerinden Raisa&Vanessa, “Butterfly Effect” adı verdikleri 2019 İlkbahar- Yaz koleksiyonunu, 25 Eylül akşamı Çırağan Sarayı’nda görkemli bir şovla tanıttı. 69 görünümün sunulduğu defilede baş rolde bu kez degradeler, tüller ve canlı renkler vardı. Tasarımlarda bir çok detayda yer alan “kelebekler” klişelerden çok uzak. Onlar, sadece narin ve güzel olmakla yetinmiyor; kasırgaların oluşmasını tetikleyerek zamanda kırılmalar yaratıyor.

 Bir kelebeğin kendi doğasından çıkıp kadın bedenine dönüştüğü koleksiyonda; metaforik anlatımlar, üstün kalıplar ve işleme teknikleriyle birleştirildi. Zıtlıklardan beslenen bir tasarım felsefesiyle ortaya çıkan “Butterfly Effect” romantik renk ve desenleri seksapeli yüksek kalıplarla birleştiriyor. Hiç olmadığı kadar canlı renklere sahip bir Raisa&Vanessa kadınının hikayesini anlatan koleksiyonda uçuşan transparan tüller, yumuşak şifonlar ve dinamik volanlar baharın gelişini müjdeliyor. Alışkın olduğumuz Raisa &Vanessa kadınını ilk kez romantik renklerle, kadın vücuduyla birlikte haraket ettiğinde süzülerek adeta kanat çırpma etkisi yaratan narin, ve hafif kumaşlarla bir arada görüyoruz.

Raisa &Vanessa’nın özelleştirdiği Nike Air Force 1 ilk defa defilede sunuldu…

Nike Air Force One spor ayakkabısının temsil ettiği kültür ve kadınların gücünden ilham alan Raisa&Vanessa Sason’un özelleştirdiği Nike’ın ikonik Air Force One Sage Low modeli, ilk defa İlkbahar-Yaz 2019 Runway Show’unda sunuldu. Limitli sayıda üretilen Raisa&Vanessa’ın özelleştirdiği Nike Air Force One Sage Low modeli kadınların içinde durmadan yanan, güzel ve kuvvetli ateşi temsil ediyor.

Raisa&Vanessa bu işbirliğini; “Hepimizin içinde durdurulamayan güzel ve kuvvetli bir ateş var. Kadınların gücüne inanıyoruz. Biliyoruz ki kadınlar istediği takdirde dünyada her şeyi değiştirebilir. Ayağını sağlam basan kadınlar için Nike Air Force Sage Low’u alev motifleriyle yeniden tasarladık. Bu iş birliğinin içinde yer almaktan mutluluk duyuyoruz.” diye özetledi.

Raisa ve Vanessa Sason’un ilkbahar – yaz sezonu için yaratmış olduğu; 21.yüzyılın kadınlarına ait feminen, romantik ve kelebeksi dünyasını temsil eden her yönüyle zarif ve güçlü kadınların birlikteliğinin kutlandığı defilenin kapanışı da bu mesajı veren nitelikteydi.

Defile kapanışında özel bir performansı takiben; Raisa&Vanessa markasının kreatif direktörü Vanessa ve Raisa Sason, aktris Berrak Tüzünataç, Tekvando Avrupa ve Dünya Şampiyonu İrem Yaman, Triatlet Esra Gökçek, model ve kaykaycı Deniz Tekin konukları hep beraber selamladı. Bu kapanışla Raisa&Vanessa ve Nike; kadınların gücüne olan inançlarını vurgulamış oldu.

Bir Cevap Yazın

Translate »
%d blogcu bunu beğendi: