YAZ VÜCUDU ÇALIŞMALARI BAŞLASIN

Yaz vücudu kıştan hazırlanır derler. Havalar da son zamanlarda kışa dönmüşken spora başlama vakitleri geldi de geçiyor bile. Her sene başlayıp bırakmaktan usandınız, biliyoruz. Şimdi vereceğimiz 10 taktik ile egzersizinizi sürekli yapabilirsiniz, biz size inanıyoruz.

1.Nefes alma egzersizleri yapın.

Verimli bir egzersizin ilk kuralı doğru nefes almayla başlıyor. Stresi azaltmak ve sinir sistemini düzenlemek için önerilen 4-7-8 nefes yöntemi; 4 saniye nefes almak, 7 saniye nefesi tutmak ve 8 saniyede nefesi vermekten oluşuyor.

2.Kendinizin en büyük destekçisi olun.

Her zaman bir sonraki adım için kendinizi motive edin.Eksik yönlerinize odaklanmak yerine sürekli olarak bir sene önceki halinize kıyasla kaydettiğiniz gelişimi hatırlayın ve çaba sarf ettiğiniz her anın tadını çıkarın.

3.Isının, esneyin ve su için.

Egzersizlere başlarken ısınma hareketlerini, sonrasında ise esnemeyi ihmal etmeyin. Yanınızda mutlaka su bulundurun ve çalışma esnasında sıvı tüketimini atlamayın.

4.Spor salonunda sosyal medya kullanmayın.

Tüm dikkatinizi egzersizinize vermek, verim ve sağlık açısından çok önemlidir. Sosyal medyadan, e-postalarınızden ve diğer işlerinizden uzaklaşmak, programınızı korumanıza yardımcı olacaktır.

5.”Neden?” sorusunu sorun.

Egzersizlerinizde “neden?” sorusu hep aklınızda olsun. Neden bunu yapıyorum, nereye ulaşacağım, nasıl hissedeceğim gibi sorularla kendinizi motive ederek gelişiminizi takip edin.

6.Vücudunuza odaklanın.

Egzersizlerde kendinizi korumanın bir diğer yolu da vücudunuzu dinlemek. Gelişiminizi gözlemlerken, vücudunuzun verdiği sinyalleri de iyi değerlendirip önlem almak sağlığınız için önem taşıyabilir. Her egzersiz sonrası, çalıştırdığınız kaslarınızı esnetmeyi atlamayın.

7.Üstünüze uyan şeyler giyinin.

Giydiğiniz kıyafetlerin sizi iyi hissettirmesi egzersizlerinizin de daha başarılı olmasını sağlayacaktır.

8.Meditasyon yapın.

Meditasyon uygulamaları her işte olduğu gibi egzersizlerde de vücudun tepkilerini düzenliyor. İç sesinizi dinlemeniz, vücudunuza yön vermeniz, duygusal olarak rahatlamanız egzersizlerinizi daha keyifli bir hale getirecektir.

9.Düzenli olun.

İş hayatınızı, aile yaşamınızı ve kendinize ayırdığınız özel zamanlarınızı birbirinden ayrı ve düzenli tutmak, egzersizlerinizi de bu plana uygun şekilde planlamak kendinizi sizi rahat ettirecektir.

Bir Cevap Yazın

Translate »
%d blogcu bunu beğendi: