ÇATLAKLARA NASIL MÜDAHALE EDERİM!

Çatlaklardan kurtulmak çok zor olsa da, görünümlerini iyileştirmeniz için size birkaç tavsiyede bulunabiliriz.

Bu toniklerin sonuç verebilmesi için düzenli ve sürekli olarak uygulamanız gerektiğini unutmamalısınız. Çatlaklar, ciltteki yırtılmalar yüzünden oluşur ve tedavisi zaman alır. Ama ümidinizi yitirmeyin! Zamanla siz de olumlu sonuçlar alabilirsiniz.

E Vitamini

Bu vitamini iki farklı şekilde kullanabilirsiniz.

Birincisi; eczanelerde satılan E vitamini kapsüllerinden alabilir, kapsülü açıp içindeki yağı çatlak olan bölgelere uygulayabilirsiniz. Bunu her gün duştan sonra en az bir kez yapmalısınız. 15 dakika sonra nemli bir bezle silebilirsiniz.

İkinci yöntem ise, E vitamini bakımından zengin yağları cildinize yedirmektir. Bunlardan bazıları; zeytinyağı, badem yağı ve soya yağıdır. Aynı şekilde bu yöntemi de her gün duştan sonra bir kez uygulamalısınız. 15 dakika sonra nemli bir bezle silebilirsiniz.

Cildin daha güçlü ve sağlıklı olmasını sağladığından, E vitamini bütün cilt problemleri için birebirdir.

Avokado

Yarım avokadoyu ezip bir yemek kaşığı bal ve bir yemek kaşığı limon suyu ile karıştırıp bir krem elde edin. Bu karışımı her gün 15 dakika boyunca çatlaklarınızın üzerine daireler şeklinde masaj yaparak sürün.

Karışımı daha sıvı hale getirip uygulanmasını kolaylaştırmak için, içine bir yemek kaşığı zeytinyağı ekleyebilirsiniz.

Havuç

Mutfağınızda bulunan ve çatlak sorununa faydalı olabilecek bir diğer sebze ise havuçtur. Yapmanız gereken şey, havuçları buharda pişirip püre haline getirmek ve doğrudan sorunlu bölgeye uygulamak.

Cildinizin yanmaması için fazla sıcak olmamasına dikkat edin. Bu kürün etkisini göstermesi biraz fazla zaman aldığı için uygulandıktan sonra en az yarım saat bekletilmeniz gerekiyor. Daha sonra, soğuk suya batırılmış bir bezle silip çıkarabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Translate »
%d blogcu bunu beğendi: