ÜNLÜ YATIRIMCILARIN BİLİNMEYEN EŞLERİ

Her başarılı girişimcinin ardında bir kadın vardır desek? O halde bu ünlü girişimcilerin sevdikleri kadınlar kimler olduğuna ve ne kadar süredir beraber olduklarına bir bakmaya ne dersiniz? İşte karşınızda ünlü girişimcilerin merak edilen eşlerine ve nasıl tanıştıklarına birlikte bakalım:

Laurene Powell Jobs

Hem Apple hem de Walt Disney Şirketindeki hisseleri ile Laurene Powell Jobs, 2016’nın Forbes kaynaklı zengin listelerine göre teknolojinin en zengin kadını. Kendisi Steve Jobs’un dul eşi ve o 2011 yılında öldüğünde tüm mirasını eşi olarak Laurene üstlendi. Çiftin üç çocuğu var ve Laurene aynı zamanda hayır işleri ve politika üzerine çalışmalar yapan bir kurum olan Emerson Collective’in kurucusu.

Miranda Kerr

Hem zengin hem de yakışıklı bir eş bulmak herkese nasip olmaz. Miranda Kerr önceleri Hollywood’un gözde erkeklerinden Orlando Bloom’la evliydi. Miranda’nın bu evliliğinden bir çocuğu da var. Ancak kendisi yakın zamanda Snapchat’in kurucusu olarak bilinen Evan Spiegel ile evlendi. Genç çift halen ilişkilerinin cicim aylarını yaşamaktalar biz de onları yürekten kutluyor, şans diliyoruz.

Anne Wojcicki

Anne Wojcicki, 2007-2015 yılları arasında Google’ın ortaklarından Sergey Brin ile evliydi. Çift ilişkilerini yürütmeyi ne yazık ki başaramadı hatta Sergey’nin Amanda Rosenberg ile ilişkisinin eşi ile ayrılığından ok daha önce başlamış olabileceği söylentileri dolaşıyordu. Her iki durumda da, Anne, boşanma anlaşmasının bir parçası olarak 30 milyar dolarlık nafakasını aldı ve kendisine ait 23andMe adlı şirketiyle ilgilenerek hayatına devam etti.

Melinda Gates

Yeni bir işe başladığınızda ne olacağını asla bilemezsiniz, öyle ki bu durum Melinda Gates’in hayatını tepeden tırnağa değiştirdi! Eşiyle ilk tanışması Microsoft’ta birlikte çalıştıkları sırada olan çift yirmi yıldan uzun bir süredir evli. Zamanlarını seyahat etmek ve daha az önceliğe sahip, zor hayatları olan insanlara yardımcı olmaya harcıyorlar. Hatta servetlerinin yarısından fazlasını yardım kuruluşlarına bağışlamayı taahhüt ettiler. Vay be!

Priscilla Chan

Bay ve Bayan Facebook’a merhaba deyin! Bu ikili Mark Zuckerberg henüz bugünkü ününe kavuşmadığı dönemlerden beri beraberler. Hatta tanışmaları Harvard günlerine dayanıyor. Şuanda ise gurur dolu iki ebeveyn olmayı başarmış, sosyal medyayı bu gururlarını yansıtacak bir araç olarak kullanmaktan çekinmeyen bir çift olmuş durumdalar! Priscilla, kocasının başarısının onun için sürpriz olmadığını ve en başından beri onun yanında olduğunu söylüyor.

Bir Cevap Yazın

Translate »
%d blogcu bunu beğendi: