DOĞTAŞ MOBİLYA’YA BÜYÜK ONUR

Doğtaş Mobilya’nın 18 Mart Çanakkale Zaferi anısına, doğduğu topraklara ve bu topraklarda savaşmış tüm kahramanlara bir saygı duruşu niteliğindeki kısa filmi, 11 Ekim’de bu yıl 30’uncusu düzenlenen Kristal Elma Ödülleri Töreni’nde yine beğenileri üzerinde topladı. Pazarlama, iletişim ve reklam dünyasının en prestjli ödül gecesinde Doğtaş Mobilya, “Çanakkale Geçilmez” filmi ile ‘Kurumsal İmaj Dalı’nda’ bronz ödüle layık görüldü.

Pazarlama, iletişim ve reklam alanında ülkemizdeki marka ve ajanslarının başarılarının ödüllendirildiği Kristal Elma’da, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıldönümü için MullenLowe İstanbul tarafından hazırlanan ve kısa sürede milyonlarca kez izlenen  film, Çanakkale Boğazı’yla ilgili az bilinen bir gerçeği ekranlara taşıyordu.

Çanakkale Boğazı’ndan geçen pek çok geminin kaptan köşküne ve güvertesine konuk olunan filmde, kaptanlarla yapılan görüşmelere ve onların boğazdan her geçişinde yaşadığı duygulara yer veriliyordu. Kaptanlar şöyle diyordu:

Seyir defteri denizcinin her şeyidir. Her bir hareket tek tek yazılır. Dünyanın neresine gidersen git aynıdır. Değişmez… Yani bir nevi geminin kara kutusudur. ‘İstanbul Boğazı geçildi’ yazılır. ‘Kilitbahir geçildi’ yazılır. Her şey aynen yazılır. Ama bir şey hariç… Yazılmaz, yazılamaz… O yazılamaz… Çanakkale’den çıkılır. Çanakkale’ye çıkılır. Şehitler Abidesi selamlanır. Ama şunu herkes bilir ki, ‘Çanakkale geçildi’ yazılmaz… Çanakkale geçilmez!…”

Kısa bir belgesel tadındaki film, Çanakkale kahramanlarının hala kalplerde taşındığını hepimize hatırlatıyor, Doğtaş bu topraklardan büyüyen bir marka olarak, vatanı kurtaran kahramanlarımızı minnetle anarken; şehitlerimizi anmak üzere herkesi Çanakkale’de olmaya davet ediyordu.

 FİLMİN KÜNYESİ

 

Reklamveren: Doğtaş
Reklamveren Temsilcisi: Çağrı Öztürk, Birnur Özgül

Reklam Ajansı: MullenLowe İstanbul
ECD: Berkay Özay

CD: Erdem Suyolcu

Yaratıcı Ekip: Nadir Aydın, Çağkan Yüksel, Lesli Luza
Müşteri İlişkileri: Merve Günay, Derya Ergün

Stratejik Planlama: Yusuf Muslubaş, Aslı Koparal
Ajans Prodüktörü: Tuğrul Karadeniz, Emirhan Akıncı
Prodüksiyon Firması: Depo Film
Yönetmen: Tolga Evgüzel

Prodüktör: Melih Kokucu

Bir Cevap Yazın

Translate »
%d blogcu bunu beğendi: