“DİJİTAL TOPUKLAR” BU SENE #TUTKUNUBUL DİYOR

Dijital dünyada iş yapmanın yanı sıra feminizm ve toplumsal cinsiyet eşitliliği, feminen liderlik, kadın olmanın zorlukları ve avantajları gibi birçok konuyu ele alan Dijital Topuklar’ın zirvesi her sene olduğu gibi yine 1 Kasım’da ve bu senenin teması #tutkunubul çevresinde gelişen oturumlarıyla, İstanbul Teknik Üniversitesi Maçka Kampüsü’nde gerçekleştirecek.

Bu sene üçüncüsü düzenlenen Dijital Topuklar, programındaki yeni isimleri açıkladı. Tutkularının peşinden koşarak kendini bambaşka bir sanat dalının içinde bulan Arzum Onan yanlış ezberleri bozmayı hedeflediği çalışmalarını 1 Kasım’da Dijital Topuklar’da anlatacak. Hayatı boyunca cesaretiyle ilham vermiş, mücadeleyi hiç bırakmamış oyuncu Ayta Sözeri, “benim hikâyem” diyecek ve seçilmiş ailesinin ona nasıl destek olduğunu izleyicilerle paylaşacak. İki kolu olmadan dünyaya gelen, 4 yaşında ayaklarını kullanarak resim yapmayı, 5,5 yaşında 12 saatte yüzmeyi öğrenen paralimpik yüzücü ve ressam Sümeyye Boyacı, vazgeçmeme hikâyesini Dijital Topuklar’da anlatacak. Sağlıklı beslenmek üzere çıktığı yolda önce alışkanlıklarını sonra kariyerini değiştiren Sema Sumeli, dijital iletişimde etik konusuna nasıl dikkat ettiğini paylaşacak. Yaşları 8-15 arasında değişen çocuklar, teknolojiyle olan ilişkilerini ve ebeveynlerinin konuya yaklaşımlarını, “Dijital Doğanları Anlamak” panelinde ortaya koyacak.

Kadınlar için fayda odaklı, içten, güvenilir ve yol gösterici konu ve konuşmacıları ile kadınları kendi tutkularını keşfetmeye, yaratıcılıklarını harekete geçirerek üretmeye davet eden Dijital Topuklar, dijitale ve kadınların buradaki dünyayla ilişkilerine ilgi duyan bireysel ve kurumsal katılımcıları tüm gün sürecek paneller ve söyleşiler ile zengin içerikleri dinlemeye davet ediyor. Dijital Topuklar Zirvesinin biletleri Biletix’te bulunuyor.

Aslı Kızmaz’ın sunucu olacağı ve Bekir Ağırdır, Serdar Kuzuloğlu, Şule Yücebıyık, Evrim Kuran ve daha nice önemli ismin konuk olacağı Dijital Topukları 2018’in program ve konuşmacı detayları için: https://www.dijitaltopuklar.com/dijital-topuklar-2018/%20%20

Bir Cevap Yazın

Translate »
%d blogcu bunu beğendi: