Avustralyalı müzik grubu Bashka’nın ilk albümü “Fihi Ma Fihi”, Türkiye’de!

Türkiye’de adını ilk kez 2015 Türkiye– Avustralya Yılı etkinliklerinin açılış konserlerinde duyuran Avustralyalı müzik grubu Bashka’nın ilk albümü “Fihi Ma Fihi”, Türkiye’de!

Avustralya’da yayınlandıktan sonra The Age ve Music Victoria tarafından “Global ve Reggae” dalında “Yılın En İyi Albümü” ödülüne aday gösterilen ve Ekim 2016’da European World Music Charts’a 29. sıradan girmeyi başaran “Fihi Ma Fihi”nin Türkiye’deki dijital dağıtımını Gloss Müzik yapacak.

 Avustralyalı ve Türkiyeli müzisyenlerden kurulu Bashka’nın bu ilk albümünde dört kıtadan 30’u aşkın müzisyen yer alıyor. Savaş Zurnacı, Cafer Nazlıbaş, Volkan Şenlendirici, Hasan Gözetlik, Muhsin Berberoğlu, Özhan Göçmen, Onur Nar, Çağrı Gözeten, Özlem Taner, Yaprak Sayar, Oray Yay, Serkan Ozdilek ve Mesut Alkaş ise albüme Türkiye’den katılan müzisyenler ve vokalistler.

 Grubun kurucuları Murat Yücel ve Alisha Brooks, albümde bulunan bir çok eserin bestelerini yapmakla kalmayıp, albümün kayıtlarından elektronik alt yapılarına kadar her safhasında yer almış. Burhan Öçal ve Trakya Allstars’dan tanıdığımız Fransız-Tunuz asıllı Jean-Pierre Smadj, albümde iki parçanın udlarını çaldı ve Fransa’da albümün mikslerini yaptı.

Albümdeki “L’alibi” şarkısında “emcee” olarak yer alan Avustralya’nın tanınan rap sanatçısı Elf Tranzporter’in gruba getirdiği inanılmaz enerji ve tamamıyla canlı elektronik alt yapılar, ilk göze çarpan etkileyici değişikliklerden.

Kendi bestelerinin yanı sıra geleneksel ve anonim şarkıları da kendi tarzlarında icra eden Bashka’nın ilk albümü “Fihi ma Fihi”ye aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Translate »
%d blogcu bunu beğendi: