Türkçe rock müziğin efsane albümleri plak formatında çıktı

Teoman’ın 2000 yılında yayınlanan albümü “Onyedi” ve Duman’ın 2002 çıkışlı albümü “Belki Alışman Lazım” plak formatında müzik marketlerdeki yerini aldı.

Universal Müzik Türkiye ve değerli prodüktör Murat Akad arasında yapılan lisans anlaşması ile tüm dijital platformlarda yerini alan Türk müzik tarihine yön vermiş, kilometre taşı sayılabilecek albümler şimdi de plak formatında yayınlanmaya devam ediyor.

Teoman, Duman, Vega ve Athena’nın Türkçe rock müzik tarihine geçmiş efsaneleşmiş albümleri kısa bir süre önce Universal Müzik Türkiye etiketiyle dijital platformlardaki yerini almıştı.

TEOMAN “17” – 2000

Teoman, 1998 yılında piyasaya çıkan ikinci albümü “O’’ ile Türkiye’nin en çok sevilen ve en başarılı sanatçılarından biri oldu ve bu albümün ardından yayınladığı “17” ile müziğini daha geniş kitlelere ulaştırmayı başardı.

Titiz ve yoğun bir çalışmanın ürünü olan bu muhteşem albüm, ‘Paramparça’, ‘17’, ‘Rüzgar Gülü’, ‘İki Yabancı’, ‘Uykusuz Her Gece’ gibi unutulmaz ve birbirinden güzel on parçadan oluşuyor. “17”de yer alan şarkılardan yedisinin sözleri ve müzikleri Teoman’a ait.

DUMAN “Belki Alışman Lazım” – 2002

Modern rock soundu ile Türk melodilerini mükemmel bir şekilde birleştirerek kendi soundunu yaratan Duman, öncü olduğu tarzını ikinci albümü “Belki Alışman Lazım” ile sürdürdü.

‘Bu Akşam’, ‘Belki Alışman Lazım’, ‘Masal’ gibi hitlerin yanı sıra mükemmel melodisi ve ilk dinleyişte akılda kalan sözleriyle ‘Oje’ bu unutulmaz albümde yer alıyor. ‘Kırmış Kalbini’, ‘Manası Yok’, ‘Elimdeki Saz Yeter Canıma’ ve ‘Haberin Yok Ölüyorum’ gibi şarkılar ise Kaan Tangöze’nin günümüzün en iyi söz yazarı ve bestecilerinden biri olduğunun en güzel örnekleri. Duman konserlerinin vazgeçilmezi, Sezen Aksu’nun unutulmaz şarkısı ‘Her Şeyi Yak’ da bu muhteşem albümde yer alıyor.

Bir Cevap Yazın

Translate »
%d blogcu bunu beğendi: