Şubat ayında bu etkinlikleri kaçırmayın

Dünyanın dört bir yanından elektronik müzikte kendini kanıtlamış isimler, Şubat ayı boyunca eğlence hayatında öne çıkan mekanlarda kabine geçiyor.

Klein ve Flamme gibi İstanbul’un gece kulüpleri arasında kalitesiyle keyifli vakit imkanı sunan noktaların yanısıra mevsim itibariyle hem kayak yapıp, hem konserlerde müziğin tadını çıkarmak isteyenler içinse bu ay Bilyoner Winterfest Uludağ’da birbirinden seçkin isimler sahne alacak.

Kerala Dust’la Bir Gece

Şubat ayının ilk gecesinde adres Klein! Tom Waits, Talking Heads ve Abdulla Rashim etkisiyle, elektronik müzik ve geleneksel parçalar arasında bir köprü adeta Kerala Dust projesi. Son dönemin en göze çarpan isimlerinden olan Güney Londra merkezli topluluk, hipnotik riffleri ve etkileyici vokalleri ile Şubat Cuma akşamı Klein’da.

Karlar Arasında Eğlence

Uludağ’ın kocaman bir sahneye dönüşünü görmeye hazır mısınız? “Tuesday” remixiyle adını duyuran Burak Yeter ve düzenlemeleriyle bilinen Levent Özbay 2 Şubat’ta Bilyoner Winterfest’te! 10 Şubat akşamında ise, elektronik müzik mekanlarının aranan ismi haline gelen Abdullah İnal ise Sezer Uysal’la beraber setleriyle sabaha kadar eğlenceyi garantileyecek.

Glastonbury’den Coachella’ya, Lollapalooza’dan Zorlu PSM’ye

Sundaze sezon açılışındaki canlı performanslarıyla ne kadar etkileyici olduklarını gösteren Bob Moses 9 Şubat Cumartesi Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde! Tom Howie ve Jimmy Vallance’den oluşan Vancouver ikilisi, yayınladıkları “Battle Lines” albümünün ardından başlattıkları dünya turu ile sevenlerine Bob Moses deneyimini yaşatmaya geliyor.

İki Harika Kadın Birlikte Kabinde

Underground müzik kültürünü 90’ların başından günümüze Godet, Red Room, Godet Disko ve Minimüzikhol isimleri ile taşıyan minimüzikhol, 10. yaşını Zorlu PSM işbirliğiyle akıllardan çıkmayacak etkinliklerle kutluyor. Avrupa’nın dört bir yanında birbirleriyle olan uyumlarıyla hipnotize eden setlere imza atan tINI & Molly, bu özel sezonun ilk serisi için 9 Şubat’ta Zorlu PSM Studio’da!

Global Festivallerin Aranan Yüzleri

Kabindeki yeteneğinin yanısıra iyi bir şef ve restoran sahibi olarak da tanınan DJ Tennis ve Amsterdam merkezli dünyaca ünlü radyo Red Light Radio’nun resident DJ’lerinden Carista, 16 Şubat’ta Minimüzikhol’de! İtalya’nın ilk elektronik müzik ajansını kuran DJ Tennis, 2018 Dekmantel Festival’da çaldığı setiyle büyük bir çıkış yakalayan Carista’yla beraber unutulmaz bir gece yaşatmaya geliyor.

İlk Kez Flamme’da

Müziğin kendisini en iyi ifade yolu olduğunu söyleyen Crussen, Breakfast in the Hut EP’siyle dinleyicileriyle apayrı bir bağ kurabildiğini gösterdi. Satori, Nicola Cruz, Spaniol gibi isimlere yaptığı kendine has ve enerji dolu remixleriyle de farklı kitlelere ulaşan Oslo çıkışlı Crussen, 20 Şubat’ta ilk kez Flamme’da!

Kendine Has Müziği İle N’to

70’lerin rock müziği ve 30’ların swing, hip-hop, jazz ve soul müziklerini harmanlayarak oluşturduğu elektronik müziği Fransız teknosu ile de harmanlayan N’to 22 Şubat akşamı ilk kez Zorlu PSM Studio kabininde! En yakın arkadaşları Worakls ve Joachim Pastor ile birlikte oluşturduğu Hungry Music Label’ı ile müzikal seçiciliğinin önünü açan ve her defasında kendini yeniden keşfeden Fransız artist, şehrin merkezinde keyifli zaman geçirmek isteyenleri bekliyor.

Türk Müziğinin Yeni Hali

Babylon, “License to Dance” serisine son zamanların başarılı solo projelerinden Hey! Douglas ile devam ediyor. 70’li yılların psikedelik, funk ve soul şarkılarını yine 70’lerin disko ritimleri ile harmanladığı altyapılar ve setlerden oluşan performansıyla Hey! Douglas, 23 Şubat’ta dansa çağırıyor!

Mobilet’te öne çıkan etkinliklerin tüm detaylarına mobilet.com ve ZUBİZU uygulaması üzerinden erişilebiliyor.

Bir Cevap Yazın

Translate »
%d blogcu bunu beğendi: