Bedeninizi bu masajlarla şımartın

Masaj yenilenmek demektir. Masaj, kan dolaşımını hızlandırır ve vücuttaki dokuları yeniler ayrıca vücut stresini azaltıp ve kasları da rahatlatan bir ritüel olarak yaptırabilirsiniz. Bedenen ve ruhen dinlenmek istiyorsanız vücudunuzun ihtiyacına göre sizler için derlediğimiz bu  masajları yaptırabilirsiniz. İşte ayrıntılar…

Medikal masaj: Mekanik ve refleks etkilerinin çoğalmasını amaçlayan bir masaj türüdür.

Klasik (İsveç) masajı: 5 ana tekniği vardır. Efloraj, petrisaj, kan dolaşımını hızlandıran adaleyi güçlendirir.

Taş masajı-Shiatsu masaj:Japoncada ‘parmak basınç’ anlamına gelir. Uzakdoğu masajıdır. Vücuttaki enerji kanallarını uyararak yeniden dengeleyen bir terapidir. Bedeni dengeler ve rahatlatır.

Bali masajı:Orta şiddetle ve basınçla uygulanan masajdır.

Thai masajı:Yoga, zen shiatsu ile benzerlik gösterir. Esneklik kazandırır, vücut enerjisini artıran masajdır.

Refleksoloji: Ayağa uygulanan masajdır. Ayağımızın altındaki noktalara basınç yapılır. Rahatlatan, efloraj ve petrisaj tekniklerle ağrımızı azaltan masajdır.

Cleo (lenf drenaj) masajı:Derin doku masajıdır. Cleo masajı, derin ve sert baskılarla lenflerin açılmasına, rahatlamasına, dokuların yenilenmesine sebep olan masaj türüdür.

Kupa-bardak masajı: Kupalarla uygulanan masaj türüdür. Problemli bölgelere uygulanır. Selülit, çatlak ve sarkmış bölgelere toparlama amaçlı yapılan masajdır.

 

 

Bir Cevap Yazın

Translate »
%d blogcu bunu beğendi: