Şair ve yazar İsmet Özel kalp krizi geçirdi

Ünlü şair ve yazar İsmet Özel, kalp krizi geçirdi. 74 yaşında olan Özel, kalp krizi sonucu Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Koroner Yoğun Bakıma kaldırıldığı ve tedavisine devam edildiği öğrenildi. 

Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, ünlü şairin tedavi altında olduğunu Twitter ve İnstagram hesaplarından yaptığı “Gitme Usta” paylaşımıyla duyurdu. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da İsmet Özel’i ziyaret etti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da İsmet Özel’in sağlık durumuyla ilgili olarak ”Kendisiyle 2 saat kadar önce telefonla görüştüm, genel durumunda bir sorun yok. Yakından takip ediliyor, ben de yakından takip ediyorum” dedi.

Kerem Kınık yaptığı açıklamada, “Kalp krizi sonucu Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Koroner Yoğun Bakıma kaldırılan Şair İsmet Özel’e Mevladan acil şifalar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Kınık, bir süre sonra yaptığı paylaşımında ise, “Arkadaşlar Cerrahpaşada İsmet Özel’in anjiyodan çıktığını, durumunun stabil olduğunu ve by-pass ameliyatına hazırlandığını şimdi ilettiler” şeklinde paylaşımda bulundu.

 

Bir Cevap Yazın

Translate »
%d blogcu bunu beğendi: