Babylon’un programında bu hafta

Babylon’un programında bu hafta, Yeni Yerli Konserler No.3 ve Pozitif bir kutlama: Memo’nun Doğum Günü etkinlikleri bulunuyor.

Yerli müzik sahnesinin yeni ve genç yeteneklerinin, Babylon ve New East Waves iş birliği ile bir araya geldiği “Yeni Yerli Konserler” serisinin üçüncüsünde; Cihangir Aslan, Hedonutopia, Ethnic Universe by Majnoon ve Superyakachi 12 Nisan Cuma akşamı Babylon’da sahne alıyor.

İstanbul çıkışlı elektronik müzik sanatçısı Cihangir Aslan; deneysel, etnik ve minimal tekno tınıları taşıyan ilk albümü “Roots”u 2018’de Subroomer Records etiketiyle yayımladı. İlk audiovisual performansını geçtiğimiz sene Sonar İstanbul’da sergileyen Cihangir Aslan, İstanbul’da birçok farklı mekanda electronica ve downtempo live performanslarıyla yer aldı.

İsmini “Arzu Ütopyası”ndan alan Hedonutopia, 2008’de İzmir’de bir araya geldi. 2016 yılında Radyo Boğaziçi’nin düzenlediği “Battle of the Bands”e katılan ekip, aldığı birincilik ödülü ardından ilk albümleri “Ucube Dizayn”ı aynı sene içerisinde yayımladı. Grup, 2017 senesinde ikinci albümleri “Yarı Cennet”i paylaştı. Elektronik ritimler, uçuşan melankolik melodiler ve derinlikli vokaller eşliğinde geniş ölçüdeki deneysel üretimlerinin yer aldığı üçüncü albümleri “Yakamoz Sandalı”, 2018’in son aylarında dinleyicileriyle buluştu.

Radio İstanbul’un kurucusu DJ Khaikhan’ın çevresinde kurulan Majnoon; etnik, modern oryantal, psikedelik ve dünya müziği tarzlarını bir araya getirerek geleneksel müziği günümüz bakış açışıyla tekrardan yorumluyor ve yeni jenerasyona aktarıyor. Müziğin evrenselliğini performanslarında yansıtma amacı güden gruba “Ethnic Universe” projesinde; çello, kanun, perküsyon, bağlama, darbuka, kabuki, Balaban, kabak kemane, klarnet ve ney gibi enstrümanlar eşlik ediyor.

Uzun seneler boyunca konserler, festivaller ve partiler düzenleyen Sinan Yağcı, geçtiğimiz senelerde Dance & Techno Festival ve One Love Festival direktörlüğünü yürüttü. “superyakachi” ismiyle, son 5 sene içerisinde “Into Nature” ve “Owl” isimli iki kısaçalar yayımladı. Prodüksiyonlarında kendi form ve sound’unu oluşturmaya çalışırken; genelde neşeli, bazen karanlık melodilerle üretim yapan superyakachi; DJ setlerinde deep house yelpazesinin içinde gezinirken ambient ve etnik seçkilere de yer veriyor.

Yarattıkları, fikirleri ve hayalleriyle Pozitif’e hayat vermeyi sürdüren Mehmet Uluğ’un doğum günü “Pozitif bir kutlama: Memo’nun doğum günü” etkinliği ile 13 Nisan Cumartesi günü Babylon’da kutlanacak.

Hikayesi Mehmet Uluğ ile kesişmiş, cesaretinden ilham almış ve ruhu her zaman genç herkesi davet eden etkinliğe; Barış Demirel-Barıştık mı, Korhan Futacı ve konukları Aga B & İmer Demirer ve özel setiyle Kabus Kerim eşlik edecek.

Biletler, Mobilet iOS ve Android uygulamaları ile mobilet.com üzerinden ve Babylon Gişe’den satın alınabiliyor.

Bir Cevap Yazın

Translate »
%d blogcu bunu beğendi: